• 23 lipca 2024

Skoro nadeszła wiosna, czas poruszyć filozoficzny temat związków i przyjaźni. ???? Oto dziesięć angielskich idiomów dotyczących przyjaźni i związków (wraz z przykładowymi zdaniami), które bez wątpienia okażą się pomocne, jeśli uczysz się języka angielskiego.

"To nie brak miłości, ale brak przyjaźni czyni nieszczęśliwe małżeństwa". - Friedrich Nietzsche

Friendship Idioms: 10 zwrotów i wyrażeń dotyczących przyjaźni w języku angielskim

Zacznijmy od naszej listy najlepszych angielskich idiomów dotyczących przyjaźni:

1. Przeciąć czyjąś drogę - niespodziewanie spotkać kogoś

Zwrot ten pierwotnie sugerował, że takie spotkanie obejmuje sprzeciwianie się danej osobie lub sprawianie jej kłopotów w inny sposób, ale we współczesnym znaczeniu nie musi tego oznaczać.

Na przykład Ann przysięgła, że będzie krzyczeć, jeśli na jej drodze stanie pająk.

2. Przyjaciel w potrzebie jest prawdziwym przyjacielem

Prawdziwym przyjacielem jest osoba, która pomaga, gdy nam się nie powodzi lub mamy problemy, w przeciwieństwie do innych ludzi, którzy znikają, gdy pojawiają się trudności.

Na przykład Mary zgubiła klucze, więc nie ma gdzie przenocować, ale Emma zaproponowała, żeby zatrzymała się u niej. Przyjaciel w potrzebie jest naprawdę przyjacielem.

3. Nawiązać przyjaźnie

Zdania tego nie można traktować dosłownie, ponieważ "zawarcie" przyjaźni jest niemożliwe. Wyrażenie to oznacza nawiązać z kimś przyjaźń; rozwijać ciepłe uczucia wobec kogoś.

Na przykład: I hope John will soon make friends at school because he feels so lonely now.

4. Budowanie mostów

Zwrot ten oznacza poprawę stosunków między ludźmi, którzy z tego czy innego powodu znacznie się od siebie różnią lub którzy się nie lubią (często używany z + between).

Na przykład: A local charity organisation is working to build bridges between different ethnic groups in the city.

5. Przyjaciele na wysokich stanowiskach

Zwrot ten oznacza, że ktoś ma przyjaciół, którzy zajmują ważne lub wpływowe stanowiska.

Na przykład: Jim jest bardzo niegrzeczny dla innych pracowników tylko dlatego, że ma przyjaciół na wysokich stanowiskach.

6. Być przedmiotem

Zwrot ten mówi się o osobach, które chodzą ze sobą na randki, mają ze sobą romantyczny związek.

Na przykład Kate i Richard zaczęli się spotykać i byli parą przez prawie dwa lata.

7. Nie zgadzać się z kimś

Mówi się tak o ludziach, którzy są w konflikcie lub nie zgadzają się ze sobą. Słowo "odds" oznacza kontrowersję, nierówność lub szanse.

Na przykład: Reżyser i artysta byli zawsze skłóceni podczas kręcenia tego krótkiego filmu.

8. Ptaki z piór

Znane wyrażenie odnoszące się do ludzi, którzy mają ze sobą coś wspólnego, na przykład zainteresowania, hobby lub poglądy na życie.

Cały idiom brzmi: "Ptaki z piór łączą się w pary", co oznacza, że ludzie o wspólnych zainteresowaniach spędzają ze sobą czas i stają się dobrymi przyjaciółmi.

Na przykład: Mój przyjaciel woli takie same ubrania jak ja. Cóż, ptaki z piór lecą razem.

9. Najlepszy przyjaciel człowieka

Ten zwrot odnosi się do psa, naszego wiernego i lojalnego czworonożnego przyjaciela. Jest to oczywiście używane w kontekście zwierzęcia domowego, a nie botanicznej nazwy zwierzęcia.

Na przykład z badań nad najlepszym przyjacielem człowieka wynika, że związek między ludźmi a psami rozpoczął się 100 000 lat temu, co jest chyba zaskakującym faktem!

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

10. Miesiąc miodowy się skończył

To wyrażenie jest przydatne, jeśli chcesz powiedzieć, że w Twoim życiu zaczął się trudny okres po tym, jak sprawy były stosunkowo łatwe lub przyjemne.

Myślę, że jest to dobra analogia. W końcu często to właśnie po miesiącu miodowym zaczyna się "prawdziwe" życie małżeńskie.

Na przykład w mojej nowej pracy wiedziałem, że miesiąc miodowy się skończył, kiedy zaczęto mnie zmuszać do pracy po godzinach.

Top